Czy do monitoringu używa się standardowych monitorów?

Świat kamer i systemów monitoringu jest wszechobecny w dzisiejszych czasach. Pomaga utrzymać bezpieczeństwo i zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. Kamery zamontowane są we wszystkich obiektach użyteczności publicznej, w sklepach, marketach czy na stacjach benzynowych. Wiąże się to ze zwiększeniem ilości miejsc pracy związanych z tego rodzaju systemami. By w pełni wykorzystać pracę kamer, ważne jest zastosowanie odpowiedniego monitora.

Odpowiednie parametry

Wydawać by się mogło, że do pracy w systemach monitorowania w zupełności wystarczy standardowy monitor. Nic bardziej mylnego. Warto zaopatrzyć się w takiej sytuacji w odpowiednio dobrany specjalny monitor do monitoringu. Jest on odpowiednio dostosowany do specyfiki  pracy operatora.

Przede wszystkim powinien być tu zastosowany odpowiedni format obrazu, co w przypadku monitorów https://alstor.pl/produkty/monitory-przemyslowe/ używanych w monitoringu wynosi 4:3. Takie proporcje idealnie odzwierciedlają zapis obrazu kamery, nie powodując żadnych zniekształceń, dzięki czemu obraz jest czysty i pokazuje wszystkie detale. 

Jaka jakość?

Niektórzy użytkownicy popełniają kardynalny błąd, kupując doskonałej jakości kamery, a jednocześnie próbując oszczędzić i zadowalając się monitorami słabej jakości. Należy pamiętać, że dzisiejsze kamery oferują najwyższy poziom obrazu, stąd tez i monitor do monitoringu powinien obsługiwać tę samą rozdzielczość. Te wszystkie czynniki bezpośrednio wpływają na komfort pracy operatora, a to od niego głównie zależy czy we właściwy sposób zinterpretuje zdarzenie wyświetlone na ekranie monitora. 

Przez progamer