Czym jest telewizor smart TV?

gru 21, 2021 RTV
telewizor smart tv

Wiele osób uważa, że nowoczesne telewizory różnią się od tych sprzedawanych dwie dekady temu przede wszystkim rozmiarem lub też tym, że są cienkie. Tak naprawdę najważniejszą różnicą jest to, że dziś na rynku są tzw. telewizory smart TV. Czym one są?

Czym jest smart TV?

Czym jest telewizor smart TV? Jest to urządzenie, które oprócz możliwości wyświetlania na ekranie stacji telewizyjnych nadawanych w eterze, ma również umiejętność połączenia się z internetem, a także pobierania do swojej pamięci różnego rodzaju dodatkowych programów. Fakt, że dany telewizor, podobnie jak komputer zyskał stałe połączenie z siecią, dały mu naprawdę nowe, olbrzymie możliwości.

Dlaczego warto kupić telewizor smart TV?

Co konkretnie potrafi nowoczesny telewizor, który jest w stanie połączyć się z internetem? Przede wszystkim otrzymał możliwość instalowania aplikacji, które diametralnie zmieniły jego przeznaczenie. Dziś nie trzeba już oglądać telewizji linearnej, nadawanej w eterze, lecz można włączyć sobie dowolny film lub serial z jednej z wielu platform VOD. Co więcej, tego typu telewizor może uruchamiać gry, internetowe stacje radiowe czy też nawet może pełnić rolę jedynie zwykłego wyświetlacza, na którym obecny będzie np. kominek czy też akwarium.
Rzecz jasna smart TV ze sklepu emanta to o wiele więcej, ponieważ tego typu telewizory mogą być sterowane głosowo, mogą wyświetlać zwykłą przeglądarkę internetową, a także mogą być połączone z telefonem komórkowym, co sprawia, że można na nim wyświetlać obrazy z telefonu, nawet uruchamiać z niego filmy.

Przez progamer