Czym różnią się poszczególne modele Apple iPad? Jaki tablet wybrać?

Bez kategorii wrz 17, 2021
ipad

Apple iPad to jeden z najpopularniejszych tabletów, z których obecnie korzystamy. Umożliwia użytkownikom interakcję z treściami w cyfrowym świecie w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie był możliwy. Pozwala zająć swoje własne miejsce w wirtualnym świecie i zjednoczyć się z innymi przy użyciu niepowtarzalnej, zaawansowanej specyfikacji na poziomie nowoczesnych laptopów.

Jakie modele tabletu Apple są dostępne w sprzedaży?

iPad to nie tylko tablet, a potężne narzędzie, które umożliwia skuteczne działanie i pracę poprzez dostęp do wszystkich treści z dowolnego miejsca. Wiele osób korzysta z tabletów jako sposobu organizowania treści i udostępniania ich w sieci. IPad posiada wysoką rozdzielczość ekranu w technologii Retina, dlatego ta jest bardzo wysoka. Wystarczy nie tylko do czytania książek czy przeglądania sieci. Wiele osób korzystało z tabletów z iOS, bo mają od 128 do nawet 2000 GB pamięci. Obecnie dostępny Chip Apple M1 i ekran o przekątnej 12,9 cala pozwala na korzystanie z tych urządzeń jak z laptopów z panelem dotykowym.

https://ispot.pl/ipad-ipad

Czym wyróżnia się tablet Apple iPad mini?

Tablet Apple iPad mini to mały tablet z wyświetlaczem Retina. Został zaprezentowany w roku 2012. Do tej pory wydano 5 generacji. Jest lżejszy od serii równoległych, a przy tym ma mniejszy ekran o przekątnej 7,9-cala. Do wyboru są dwie wersje pamięciowe: 64 i 256 GB. Warto zauważyć, że nie można do niego podłączyć dedykowanej klawiatury.

Czym wyróżnia się tablet Apple iPad Air?

Apple iPad Air to tablet działający w systemie operacyjnym iOS. Zostały wydane po raz pierwszy w październiku 2012 r. Urządzenie cechuje się lepszym zadowoleniem w porównaniu z iPadem mini. To urządzenie ma duży ekran o przekątnej 10,9 cala, który zapewnia więcej miejsca na wszelkiego rodzaju treści, wideo oraz obrazy. Ma ulepszony aparat, co oznacza, że za pomocą tego urządzenia można robić bardzo szczegółowe zdjęcia.

Posiada również nowy procesor Apple A14 Bionic z dodatkową mocą, aby szybciej uruchamiać aplikacje na urządzeniu.

Czym wyróżnia się tablet Apple iPad Pro?

iPad Pro to bardzo wydajny tablet, który oferuje niesamowitą szybkość i moc przy jednoczesnej mobilności. A jeśli spojrzymy na funkcje, iPad Pro ma 11-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 pikseli na cal (ppi), co czyni go jednym z najlepszych tabletów pod względem jakości ekranu. Dostępny jest również wariant o przekątnej 12,9 cala.

Oba z tych urządzeń posiadają chip Apple M1. Co ciekawe, można nabyć wersję posiadającą nawet do 2 TB przestrzeni dyskowej. 128 GB to najmniejszy rozmiar, jakiego można spodziewać się w wersji Pro.

Jaki iPad będzie najlepszy?

To bardzo subiektywne pytanie. Każdy iPad to dobry sposób na przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego z podręcznym urządzeniem pod ręką. Produkt szybko stał się urządzeniem wybieranym przez wszystkich zapracowanych ludzi w naszym społeczeństwie potrzebujących połączenia możliwości laptopa z mobilnością tabletu. Mając na uwadze, że łączność i kolorystyka we wszystkich iPadach są podobne, wybór zależy od osobistych preferencji.

Przez progamer