Czym wyróżnia się iPhone 12?

sie 3, 2021 Telefony
iphone 12

Smartfony Apple kilkanaście lat temu szturmem zdobyły rynek i sprawiły, że podczas premiery kolejnych modeli, pod sklepami gromadziły się prawdziwe tłumy. Na pewno zasługują one na olbrzymie wyróżnienie, nie tylko pod względem designu, ale również pod względem jakości i funkcjonalności. Jakiś czas temu odbyła się premiera iPhone 12, który miał być przełomowym i drastycznie ulepszonym modelem smartfona z kultowym symbolem nadgryzionego jabłka. Co więc wyróżnia iPhone 12?

IPhone 12- nowy design

W nowych modelach smartfonów, użytkownicy najbardziej doceniają zmianę designu. W przypadku iPhone 12 można powiedzieć, że wrócono do tego, co zostało zastosowane już w iPhonie 4- czyli dwóch tafli szkła na przedniej i tylnej obudowie, które są ze sobą połączone metalową ramą. Ta z kolei wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Niestety powracają także znane ze starszych modeli smartfonów ostre i nie zaokrąglone krawędzie. Taki design cechuje wszystkie cztery modele iPhone 12:

  • tańsze wersje z ekranami o przekątnej 5,4 i 6,1 cala
  • droższe wersje Pro z ekranami o przekątnej 6,1 i 6,7 cala

Wsparcie technologii 5 G i OLED

IPhone 12 to również pierwszy smartfon z Cupertino, który wspiera innowacyjną, super szybką łączność 5G. Mobilna technologia piątej generacji, w teorii oferuje prędkość nawet do 20 Gb/s, w przypadku pobierania danych i aż 1- Gb/s przy ich wysyłaniu. W modem 5G są wyposażone wszystkie cztery wersje iPhone 12. Co więcej w tym modelu jest również wspierana technologia mmWave, co pozwoli na wykorzystanie fal milimetrowych, dla jeszcze lepszej i jeszcze szybszej transmisji danych. W przypadku iPhona 12 to również wielkie i symboliczne zarazem pożegnanie się z ekranami, które wykonane są w technologii LCD. W najnowszym modelu wypuszczonym przez firmę Apple wyświetlacz będzie wykonany w technologii OLED. Jest to idealna wiadomość dla użytkowników, którzy wcześniej nie mogli pozwolić sobie na zakup urządzeń z serii Pro i posługiwali się tańszymi modelami jak np. XR, gdzie skazani byli na niezbyt dobrej jakości wyświetlacza LCD.

Skaner LiDAR w iPhone 12

Kolejnym wyróżnikiem iPhone 12 będzie zastosowanie w nim skanera LiDAR. Do tej pory, Apple zastosowało to rozwiązanie jedynie podczas wprowadzenia na rynek nowych iPadów Pro. Obecnie skaner LiDAR trafił również do iPhona 12. LiDAR to nic innego jak skrót od angielskich słów Light Detection and Ranging. Działa więc on na podobnej zasadzie co radary, z tą różnicą, że wykorzystuje światło lasera, zamiast mikrofal. Dzięki niemu możliwie jest precyzyjne ustalenie odległości pomiędzy urządzeniem a obiektami, a następnie zmierzenie czasu w którym wiązka laseru dociera do obiektu i wraca- w tym celu zastosowano technologię time-of-flight. Co więcej dzięki temu, możliwe jest tworzenie solidnych modeli 3D obiektów, nawet tych, które znajdują się do 5 metrów przed kamerą. Skaner LiDAR to ogromne ułatwienie w wykonywaniu fotografii w lepszej jakości, a także z nowymi efektami. Świetnie sprawdzi się szczególnie z aplikacjami, które korzystają z rozszerzonej rzeczywistości.

Przez progamer