Dlaczego warto zdecydować się na kamery IP?

czerwiec 12, 2020 Zabezpieczenia

Kamery IP z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością nie tylko i wyłącznie wśród przedsiębiorców, ale również osób prywatnych. Nie wszyscy jednak przekonali się do wspomnianego produktu. Czym charakteryzuje się monitoring IP i dlaczego warto wybrać kamery IP?

Czym dokładnie różnią się kamery IP od kamer analogowych?

Warto mieć świadomość, że odpowiedź na to pytanie jest nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie kamery bazujące na technologii IP nie tylko są znacznie bardziej zaawansowane, ale również funkcjonalne w porównaniu do analogowych.

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że kamery IP wyróżniają się zdecydowanie dokładniejszym obrazem, a także korzystniejszą rozdzielczością. Ponadto obraz nie ma praktycznie żadnych zakłóceń. Nie można również zapomnieć, że do monitorowania danego obszaru potrzebne będzie znacznie mniej kamer.

Jakie są najistotniejsze atuty monitoringu IP?

Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą jest możliwość wykorzystania technologii bezprzewodowych. Ponadto użytkownik może bez żadnego problemu podłączyć się do istniejącej sieci komputerowej. Monitoring IP charakteryzuje się także bardzo wysoką rozdzielczością obrazu czy lepszą jakością nagrań.

Możliwe jest także bardzo proste zarządzanie zdecydowanie szerszym systemem monitoringu. Zaletą jest także bardzo inteligentna analiza obrazu. Użytkownik jest informowany o wszystkich zarejestrowanych zdarzeniach, które mogłyby być niepokojące.

Przez progamer