Drukarka do zdjęć. Jaką wybrać?

cze 9, 2022 Drukarki i tusze
tusz do drukarki hp deskjet 2620

Wielu amatorów fotografii na pewnym etapie swojej przygody, zadaje sobie pytanie „Czy potrzebna mi drukarka fotograficzna?”. W obecnych czasach gdzie drukarki stają się coraz bardziej ekonomiczne, wielu decyduje się używać ich także do drukowania zdjęć. Jaką drukarkę do zdjęć wybrać?

Drukarka do zdjęć, rodzaje:

  • Drukarka atramentowa – drukarka uniwersalna, wydrukujesz na niej dziecięcą pracę domową i dobrej jakości zdjęcia.
  • Drukarka termosublimacyjna – mniej popularna przeznaczone tylko do drukowania fotografii (szczegóły na tej stronie).

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki do zdjęć?

  • Obsługa formatów – Drukarka do zdjęć powinna bez problemu obsługiwać popularne formaty zdjęć 9×13, 10×15, 13×18
  • Gramatura papieru – Jeśli mamy zamiar drukować zdjęcia nie tylko na standardowym papierze ksero, nasza drukarka musi mieć możliwość druku na specjalistycznym papieże do drukowania fotografii. Gramatura papieru fotograficznego to aż 200g/m2 – nie każda drukarka poradzi sobie z papierem tej gramatury.
  • Rozdzielczość druku – Najważniejszy parametr w drukarce do zdjęć. Podstawowe modele drukarek fotograficznych mają 1200DPI – jest to minimalna rozdzielczość, która pozwoli na uzyskanie dobrej jakości drukowanych zdjęć. Czym większa rozdzielczość druku, tym więcej szczegółów można dostrzec na zdjęciach.
drukarka do zdjęć

Ile kosztuje drukarka fotograficzna?

Podstawowe modele drukarek do zdjęć zaczynają się w granicach 500-600 zł. Użytkownik szukający czegoś na wzór profesjonalnego sprzętu musi liczyć się z wydatkiem przekraczającym 1500 zł.

Przez progamer