Ile kosztuje sklep internetowy, gdy zakładamy go od zera?

oprogramowanie sie 4, 2023
ile kosztuje sklep internetowy

Prowadzenie sklepu w sieci to dobry pomysł na dochodowy biznes. Trzeba jednak wiedzieć, że na początku musimy trochę zainwestować. Trzeba przede wszystkim wykupić hosting, zarejestrować domenę, warto też zdecydować się na gotowe oprogramowanie do postawienia takiego sklepu. Sprawdzamy z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Serwer i domena

Zanim będziemy mogli stworzyć jakąkolwiek stronę w sieci, potrzebna będzie nam przestrzeń na nią. Należy więc sprawdzić oferty hostingów, które pozwalają założyć serwer WWW. Musi on posiadać obsługę języka skryptowego (najlepiej PHP), a także baz danych (najlepiej MySQL). To jednak nie wystarczy, by nasza strona ze sklepem była widoczna w sieci. Musimy też wykupić i zarejestrować domenę, pod którą będzie można do nas trafić. Jeśli pytamy ile kosztuje sklep internetowy, to mamy na myśli nie tylko cenę napisania lub kupna gotowego programu do jego obsługi, ale również o samo utrzymanie strony w sieci.

ile kosztuje sklep internetowy

Program obsługi sklepu

Prowadzenie handlu online to wielka odpowiedzialność, nie powinniśmy więc próbować samemu stworzyć oprogramowania do jego obsługi. Jeżeli przez błąd dojdzie do ataku hakerskiego i wycieku danych osobowych klientów, będziemy za to sami odpowiadać. Dlatego dobrze jest wybrać jeden z gotowych programów, które można bez problemu znaleźć i kupić w sieci. Ile kosztuje sklep internetowy przygotowany przez profesjonalistów? Zazwyczaj jest to wydatek od kilkuset do tysiąca złotych, istnieją też wersje które licencjonujemy, a więc opłacamy swoisty abonament na korzystanie. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzemy, pamiętajmy że każda działalność dochodowa zaczyna się od własnych inwestycji.

Przez progamer