iPhone 14 Pro Pax – specyfikacja

Telefony paź 2, 2022
iphone 14 pro max

Każda premiera jest hucznie zapowiadana, a nowe produkty producenta są szeroko komentowane w mediach. Nie inaczej było, gdy świat ujrzały 4 najnowsze odsłony telefonów Apple, jednym z nich był iPhone 14 Pro Max. Jest to na ten moment, najmocniejszy smartfon od Apple pod względem specyfikacji co wiąże się też z wysoką ceną. Co ma nam do zaoferowania najnowszy iPhone?

iPhone 14 pro max – specyfikacja

iphone 14 pro max

Obudowa

Z zewnątrz telefon prezentuje się naprawdę świetnie. Prosty i elegancki design wypada naprawdę dobrze. Obudowa jest także pyło i wodoszczelna, dzięki certyfikatowi IP68.

Wymiary iPhone’a to 160.70 × 77.60 × 7.85 mm, a waga wynosi 240 g. Smartfon dobrze leży w dłoni i kapitalnie w niej wygląda.

Procesor

Sercem urządzenia jest najnowszy procesor A16 Bionic. Telefon działa niezwykle szybko i płynnie. Dużym plusem procesorów od Apple jest to, że nawet po paru latach, nadal sprawują się dobrze.

Aparat

Smartfony od Apple słyną ze zdjęć dobrej jakości. Główny aparat posiada 48+12+12 Mpix. Przedni aparat posiada natomiast 12 Mpix, co jest dość przeciętnym wynikiem, mimo to robi fotografie na bardzo dobrym poziomie. Tak jak w każdym z ostatnich iPhone’ów możemy spodziewać się zdjęć wysokiej klasy.

Wyświetlacz

iPhone 14 Pro Max posiada 6.7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1290 × 2796 px. Częstotliwość odświeżania ekranu jest na poziomie 120 Hz. W tej półce cenowej można by oczekiwać znacznie więcej.

Bateria

Najnowszy iPhone na jednym ładowaniu spokojnie wytrzymuje jeden dzień użytkowania. Bateria posiada pojemność 4323 mAh. Gdy nastąpi potrzeba jej naładowania, możemy to zrobić poprzez kabel w ciągu około 2 godzin, oraz indukcyjnie.

Bateria to element, który nie jest zbyt zachwycający i zdecydowanie odstaje względem innych urządzeń w podobnej cenie.

Specyfikacja nowego iPhone’a stoi na dobrym poziomie. Natomiast w swojej kategorii cenowej, zdecydowanie odstaje. Dane techniczne nie zachwycają, gdy porównamy je do urządzeń konkurencji. Mimo to wrażenia z korzystania z telefonu są bardzo pozytywne.

Cena

Nie od dziś wiemy, że za telefony firmy Apple nie należą do tych najtańszych. Nie jest zaskoczeniem, że i za iPhone’a 14 Pro Max zapłacimy sporą sumę. Ta zależy oczywiście od wariantu pojemności, który wybierzemy.

  • 128 GB- 7 199,00 zł
  • 256 GB- 7 899,00 zł
  • 512 GB- 9 199,00 zł
  • 1 TB- 10 499,00 zł

Opinie internautów

Klienci generalnie uważają, że cena telefonu jest adekwatna do jego możliwości. Zachwalają sobie jego użytkowanie, design, aparat i szeroko polecają smartfona innym. Uważają też, że w Apple płaci się nie tylko za jakość urządzanie, lecz także za prestiż firmy.

Przez progamer