Jak sprytnie kupić dobry i tani telewizor

kw. 4, 2019 RTV

Zakup nowego telewizora nie musi być naprawdę bardzo dużym wydatkiem dla rodziny. Całą tą operację trzeba po prostu przeprowadzić z głową. Chociaż reklamy telewizyjne co chwilę bombardują nas informacjami o nowych modelach, w których wykorzystane są też nowe technologie, nie zawsze warto w ogóle brać udziału w tym wyścigu na nowości. Dobry telewizor wcale nie musi być z najwyższej półki cenowej, a niektóre hasła to wręcz tylko i wyłącznie slogany reklamowe.

Telewizor LED czy oLED

Jedną z takich hasło dotyczy właśnie tego, czy lepszy będzie telewizor LED czy oLED. Tak naprawdę warto uzmysłowić sobie, że praktycznie w większości telewizorów mamy do czynienia z technologią wyświetlacza LED. Dlaczego? Bo chociaż mówi się o tym, że oLED to wyświetlacze przyszłości, tak naprawdę współcześnie stosuje je niewielu producentów telewizorów. Mowa tutaj między innymi o marce LG, która ma modele z takim wyświetlaczem, które kosztują naprawdę grube tysiące złotych. Jednym słowem nie są to produkty dla każdego, a raczej tylko dla tych najbardziej majętnych konsumentów.

Gdzie kupować telewizor

Chociaż telewizor naprawdę warto jest zobaczyć na żywo w salonie sprzedaży, bo to właśnie tam można zobaczyć jakość obrazu, czy po prostu jak prezentuje się w Realu, zakup telewizora lepiej jest jednak przenieść do sieci. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o względy ekonomiczne. To właśnie w internecie można natrafić na naprawdę doskonałe okazje cenowe, bardzo często można również zakupić tam telewizor na raty, wniosek składając po prostu online. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to po prostu bardzo wygodne rozwiązanie. Współcześni konsumenci cenią sobie wygodę i możliwość dokonywania zakupów dosłownie z własnej kanapy. Przy zakupie telewizora o ekranie o bardzo dużej przekątnej, przetransportowanie go we własnym zakresie również może być poważnym problemem. Zakup przez internet pozwala na rozwiązanie tego problemu – transport i wniesienie bardzo często są w cenie, lub stanowią dodatkowo płatną, jednak tak naprawdę tanią usługę.

Przez progamer