Jakie przydatne funkcje posiada odtwarzacz DVD do telewizora?

lut 21, 2022 RTV

Producenci odtwarzaczy DVD do telewizora chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco rozwijają swoje urządzenia o nowe funkcjonalności. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które technologie mogą okazać się naprawdę przydatne podczas oglądania telewizji.

Co powinien posiadać dobry odtwarzacz DVD?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy odtwarzacz DVD do telewizora posiada Wi-Fi, dzięki czemu można skorzystać z dobrodziejstwa bezprzewodowego połączenia z Internetem. Technologia bezprzewodowa jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o mało estetycznych kablach. Przydać może się również DLNA, czyli popularny standard, który umożliwia odtwarzanie różnorodnych multimediów w sieci lokalnej. W dużej mierze to właśnie dzięki DLNA uruchomimy ulubiony film, który znajduje się na dysku twardym naszego komputera. Na szczególną uwagę zasługują również technologie Wi-Fi Direct i Miracast, dzięki którym do odtwarzacza DVD podłączymy urządzenia mobilne.

Jakie funkcjonalności mogą się przydać?

Nowoczesny odtwarzacz DVD do telewizora powinien posiadać aplikacje Smart TV, dzięki której będzie można strumieniować filmy z serwisów typu Netfliks, czy HBO Go. Smart TV umożliwi również korzystanie ze stron internetowych i oglądanie filmów Youtube. Nowością na rynku jest technologia 3D, dzięki której można obejrzeć ulubione filmy w formacie 3D. Dla rodzin z dziećmi przydać może się także blokada rodzicielska.

Przez progamer