Komputery all in one – czym są i jakie są ich zalety?

gru 9, 2020 Laptopy i komputery
Jednostki centralne

Komputer to podstawa wyposażenia każdego domu, jak i firmy, a rynek pełen jest modeli spełniających nawet najbardziej charakterystyczne wymagania rozmaitych grup docelowych. Jednym z typów komputerów, których popularność niezwykle wzrosła w ostatnim czasie i których na sklepowych półkach widać coraz więcej, są komputery all in one.

Komputery all in one – czym one są?

Komputery all in one są odmianą stacjonarnych komputerów. W ich przypadku jednak nie uświadczy się tradycyjnej obudowy komputerowej w postaci wieży, gdyż tu cały komputer zamknięty jest w jednej obudowie.

Komputery takie więc do złudzenia przypominają po prostu sam monitor, który kryje w sobie resztę podzespołów. Takie rozwiązanie cieszy się popularnością z wielu powodów.

Dlaczego komputery all in one są takie popularne?

Komputery all in one są popularne z wielu powodów. Po pierwsze, ich zastosowanie to olbrzymia oszczędność miejsca. Wielu użytkowników i pracowników form miało już dosyć sytuacji, w których ciągle kopali oni w stojącą na podłodze wieżę lub musieli zadowolić się jedynie częścią powierzchni roboczej, jaką oferowało oryginalnie ich biurko, gdyż była ona zajęta przez obudowę komputera.

W przypadku komputerów all in one uzyskuje się jednak nie tylko dodatkowe miejsce, ale też czyni się przestrzeń pracy elegancką, gdyż design tych maszyn jest wprost zachwycający, stąd są one chętnie kupowanie nie tylko przez formy, ale także przez osoby, którym zależy na nowoczesnej stylistyce i wręcz futurystycznym wyglądzie urządzeń.

Komputery all in one mają jednak pewną wadę, która będzie zniechęcać do zakupu osoby, które lubią posiadać pełną kontrolę i dowolność co do montowania kolejnych podzespołów komputera – budowa tych maszyn nie jest przyjazna dostaniu się do środka i swobodnej wymianie i rozbudowie, co skreśla je w oczach części konsumentów, jednak osoby, które stawiają przede wszystkim na dodatkowe miejsce, wygodę, ergonomię i oryginalną stylistykę, z pewnością docenią ogrom możliwości, które da im ten typ komputerów.

Przez progamer