Monitor lotów – wszystko co należy wiedzieć!

maj 3, 2022 Monitory

W dzisiejszych czasach ludzie mają dostęp do informacji dotyczących niemal każdej dziedziny życia codziennego. To samo dotyczy danych związanych z ruchem lotniczym: ludzie są zainteresowani samolotami, trasami lotów, połączeniami lotniczymi, czasami startu i lądowania, a także innymi szczegółami z sektora lotniczego.

Radary lotów https://alstor.pl/produkty/monitory-do-kontroli-ruchu-lotniczego/ umożliwiają podgląd ciekawych faktów związanych z aktualnym ruchem lotniczym w czasie rzeczywistym. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie z Internetem i komputer lub smartfon. Nic innego nie jest wymagane, aby śledzić prawie każdy lot na całym świecie w czasie rzeczywistym na radarze. Ogólnie rzecz biorąc, systemy radarowe stale rejestrują wszystkie loty i ruchy lotów na całym świecie. W ten sposób systemy emitują fale radarowe.

Skuteczne sygnały

Gdy tylko sygnały radarowe uderzą w obiekty, takie jak samolot lub helikopter, są odbijane z powrotem do systemu. Systemy radarowe na ziemi odbierają następnie odbite sygnały i mierzą odległość do odpowiedniego obiektu latającego w tym procesie. Dzięki tym danym radarowym można określić dokładne lokalizacje samolotu lub innych obiektów. Te dane o lokalizacji są następnie przesyłane na mapę w celu uzyskania radaru lotów. 

Podsumowanie

Jest rzeczą oczywistą, że niemożliwe jest rejestrowanie globalnego ruchu lotniczego za pomocą tylko jednego systemu radarowego. W rezultacie wiele z tych systemów jest rozproszonych na całym świecie. Dane zebrane ze wszystkich stacji generują prawie kompletny obraz ruchów lotu.

Korzystając z najnowocześniejszej technologii, obraz ten można wizualizować w postaci prostej interaktywnej mapy w Internecie, którą każdy użytkownik może zobaczyć.

Do końca XX wieku tylko kilka osób miało dostęp do danych radarowych lotów. Zasadniczo tylko pracownicy lotnictwa cywilnego lub personel wojskowy byli w stanie uzyskać te dane. W sektorze cywilnym radary są wykorzystywane w wieżach kontrolnych lotnisk i innych obiektach kontroli ruchu lotniczego.

Przez progamer