Myszki gamingowe – porównanie najpopularniejszych modeli

Gry komputerowe wrz 16, 2022
myszka gamingowa

Aby wybrać porządną myszkę gamingową należy zwrócić uwagę na system łączności, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Do wyboru są oczywiście tradycyjne myszki przewodowe i modele bezprzewodowe, które zapewniają znacznie większy komfort podczas elektronicznej rozgrywki.

Myszka bezprzewodowa czy na kablu?

Nowoczesne myszki bezprzewodowe tak naprawdę niczym nie odstają od przewodowych modeli. W profesjonalnym sprzęcie od renomowanego producenta opóźnienia praktycznie nie występują. W grach komputerowych nawet minimalne opóźnienia są na wagę złota, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na ten element. Dzięki temu, że nie ma kabla, to można liczyć oczywiście na zdecydowanie większą swobodę ruchów. Bezprzewodowe myszki gamingowe łączą się z komputerem nie tylko za pomocą fal radiowych, ale również dzięki technologii Bluetooth. Najlepsze myszki bezprzewodowe mogą pochwalić się zasięgiem nawet do 15 metrów.

myszka gamingowa

Pamiętaj również o wadze myszki

Bezprzewodowa myszka gamingowa najczęściej ma nieco większą wagę od kablowych modeli. Wynika to oczywiście z tego, że w ich wnętrzu znajduje się dodatkowy akumulator. Na szczęście różnice w ciężarze nie są tak bardzo duże. Największym atutem przewodowych myszek jest to, że nie trzeba ich ładować. Znika także problem ze stabilnym połączeniem. Osoby, które planują zakup przewodowej myszki gamingowej powinny postawić na niezawodne złącze USB-C. Wysokiej jakości myszkę można kupić już od 150 zł. Profesjonalni gracze powinny postawić jednak na droższy sprzęt z tzw. wyższej półki.

Przez progamer