Najlepsze polskie gry komputerowe RPG

Gry komputerowe kwi 3, 2019

Dyskutując na temat najlepszych gier komputerowych, zazwyczaj wymieniamy głównie zagraniczne produkcje. W Polsce swego czasu bardziej było słychać o wyjątkowo nieudanych, rodzimych produkcjach („Detektyw Rutkowski: is back!”, „Czarnobyl: terrorist attack” i wiele, wiele innych), w ostatnich latach sytuacja jednak się nieco zmieniła. Szczególnie jeśli chodzi o gry RPG, gdyż w tej dziedzinie zdecydowanie mamy się czym pochwalić. Zapraszamy więc na przegląd najlepszych polskich gier RPG.

Wiedźmin – W zasadzie chodzi tu o wszystkie części słynnej serii od CD Projekt RED, w której odwzorowano świat z powieści Andrzeja Sapkowskiego. Gry opowiadające o przygodach Geralta z Rivii okazały się olbrzymim sukcesem, z powodu którego o naszym kraju niejednokrotnie było głośno za granicą. Dostępne są ogromne mapy i setki pobocznych zadań, którymi gracz może się zainteresować. Do tego świetna grafika i genialne dialogi, z pośród których niektóre wręcz przeszły do historii. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zagrać w Wiedźmina, koniecznie nadrób zaległości.

Lords of the Fallen – Produkcja która powstała w wyniku kooperacji polskiej firmy z niemieckim studiem Deck13. W proces tworzenia gry był zaangażowany również jeden z współtwórców Wiedźmina. Być może między innymi dlatego Lords of the Fallen zdobyło uznanie graczy i liczne pozytywne opinie. Wcielamy się w wojownika, maga lub skrytobójcę i walczymy z przeciwnikami, stopniowo ulepszając swój oręż oraz zdolności.

Two Worlds II – W porównaniu do pierwszej części, twórcy ulepszyli tryby rozgrywki oraz szatę graficzną produkcji. Jesteśmy w krainie Antaloor, której władca bawi się czarną magią. Znajdujemy się w lochu, do którego zostaliśmy wtrąceni po tym, jak próbowaliśmy uratować naszą siostrę, którą torturował władca. Na nasze szczęście zamek atakuje grupa orków, która oferuje nam sojusz. Pojawia się cień szansy na uratowanie siostry.

Być może przeglądając gry RPG wydane w 2019 roku również znajdziemy wśród nich kilka dobrych, polskich produkcji.

Przez progamer