Specyfikacja najnowszego Iphone 14 Pro Max 1tb

Elektronika kwi 7, 2023
iPhone 14 Pro Max 1tb czarny

6,1-calowy iPhone 14 ma większe rodzeństwo, 6,7-calowy iPhone 14 Plus. Oba smartfony otrzymały panele Super Retina XDR OLED, które osiągają szczytową jasność do 1200 nitów w HDR i obsługują technologię Dolby Vision. Wyświetlacz odświeża się z częstotliwością 60 Hz, a osłonę wykonano z wytrzymałego ceramicznego szkła ekranowanego z powłoką oleofobową. Smartfon napędza procesor A15 Bionic z szybkim 5-rdzeniowym układem graficznym.

Nowoczesny system aparatów


Nowy iPhone 14 ma ulepszony system dwóch aparatów. Główny aparat jest jaśniejszy (przysłona ƒ/1,5) i ma większe piksele, co zapewnia lepsze zdjęcia i filmy w każdych warunkachoświetleniowych. Pozytywne zmiany są szczególnie widoczne w niekorzystnym świetle, np. gdy mocno świeci słońce.

Ponadto oprogramowanie Photonic Engine, ulepszony potok przetwarzania obrazu, zarządza jakością zdjęć. Poprawia charakterystykę zdjęć wykonanych dowolnym aparatem w średnim i słabym świetle. Poprawa jest do 2x dla przedniego i ultraszerokokątnego aparatu oraz do 2,5x dla głównego aparatu.

Nowy przedni aparat TrueDepth z przysłoną ƒ/1,9 zapewnia doskonałe działanie przy słabym oświetleniu. Po raz pierwszy posiada również autofokus, co pozwala na szybsze ustawianie ostrości w słabym świetle, co ułatwia robienie zdjęć grupowych z dużej odległości.

Nowe funkcje w Iphone 14


Smartfon iPhone 14 ma satelitarną funkcję alarmowego SOS. Umożliwia to komunikację ze służbami ratunkowymi znajdującymi się poza zasięgiem sieci komórkowych i Wi-Fi. Telefon sam wskaże dokładnie, gdzie go celować, aby ułatwić śledzenie satelitarne. Usługa jest dostępna najpierw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

iPhone 14 może teraz wykrywać poważne wypadki samochodowe. Ta funkcja wykorzystuje nowy dwurdzeniowy akcelerometr zdolny do pomiaru przyspieszeń do 256 g oraz nowy żyroskop o wysokim zakresie dynamicznym. Dodatkowo wspomagają go podzespoły obecne już w poprzednich modelach takie jak: barometr, GPS lub mikrofon. Po wykryciu awarii Apple Watch sprawdza, czy użytkownik odpowiada i reaguje oraz powiadamia służby ratunkowe, jeśli w ciągu 10 sekund nie otrzyma żadnej odpowiedzi.

iPhone 14 Pro Max 1tb

Model Iphone 14 Pro Max 1tb


iPhone 14 Pro Max jest sprzedawany w czterech kolorach: złoto, srebro, czerń, fiolet. 14 Pro Max nie zmienił się zbytnio, jeśli chodzi o styl od poprzednika i to z pewnością dobrze. Ramka jest płaska po bokach, na dole i na górze, co pozwala na ustawienie smartfona w pionie. Design jest szykowny, charakterystyczny i jak wizytówka iPhone’a. Ogólnie całe urządzenie bezpiecznie leży w dłoni i nie wyślizga się z niej.

Jasność wyświetlacza iPhone’a 14 Pro Max jest na rewelacyjnym poziomie. Według producenta w trybie automatycznym i przy silnym nasłonecznieniu uzyskuje się do 2000 nitów. Apple iPhone 14 Pro Max wykorzystuje również najnowszy i najpotężniejszy procesor Apple A16 Bionic firmy TSMC w procesie technologicznym 4 nanometrów, działający z 6 GB pamięci RAM LPDDR5 i o 50% większą przepustowością niż jego poprzednik.

Przez progamer