Tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo

wrz 11, 2020 Elektronika

Są miejsca, gdzie nie każdy może lub powinien mieć dostęp. Należą do nich szpitale, laboratoria, budynki użyteczności publicznej, banki, biura, hotele. W zapewnieniu bezpieczeństwa oraz ograniczeniu dostępu pomaga wysoko rozwinięta technologia – zamki szyfrowe.

Drzwi na zamek szyfrowy
Popularność zastosowania drzwi z zamkiem szyfrowym sprawiła, że wybór modeli jest dość spory. Standardowy, najczęściej spotykany model zamka wyposażony jest w klawiaturę numeryczną z 12 przyciskami – po wpisaniu kodu, blokada zwalnia się, klamka zasprzęgla się na parę sekund, następuje otwarcie drzwi. Inny, równie często spotykany model wyposażony jest w czytnik kart – zbliżenie do niego odpowiednio zaprogramowanej karty, także umożliwia odblokowanie skrzydła drzwi. Można spotkać też drzwi, gdzie zastosowano podwójne rozwiązanie – oprócz zbliżenia karty, wymagane jest poprawne wprowadzenie kodu.

Zastosowanie zamków szyfrowych
Zamki szyfrowe są łatwe i szybkie w montażu, proste w obsłudze, ich programowanie oraz zmiana kodu nie stanowi większego wyzwania dla przeciętnego użytkownika. Z tego też powodu chętnie są stosowane w życiu prywatnym, gdzie bronią dostępu do sejfów, pomieszczeń czy całych mieszkań. Firmy, które posiadają w swojej ofercie zamki na szyfr, dodatkowo informują, że zamki można dostosować do indywidualnych potrzeb – mogą m.in. współpracować z systemami w inteligentnych domach, z systemami alarmowymi, można nimi sterować zdalnie. Wybierając taki zamek, warto sprawdzić, czy produkty przeszły rygorystyczne testy jakościowe i czy posiadają stosowne certyfikaty.

Przez progamer